Senioři

Sociální komise MČ Praha Ďáblice pořádá ve školním roce 2016/17 pro své seniory tyto aktivity:

 

Kurz počítačové gramotnosti

Úterý 10 – 11:30 h. (pokročilí), čtvrtek 10 – 11:30 h. (začátečníci), Obecní knihovna, Osinalická 901/30, poplatek 20 Kč/lekci. Přihlášení a veškeré informace na tel. čísle: 775 700 607 nebo e-mail: pckurzseniory@gmail.com.

Kurz má již svůj ustálený průběh, který je vhodný i pro úplné začátečníky. Nejdříve si řekneme, k jakému účelu budete počítač nejvíce používat a co již třeba zvládáte. Pak je možné přizpůsobit lekce přesně vašim potřebám, abyste mohli co nejlépe využít svých schopností při ovládáni PC či notebooku nejen pro chvíle pohody a zábavy, ale i pro vzdělávání nebo nákup. Čeká vás individuální přístup v přátelském prostředí a naučíte se pracovat s textem, internetem, e-mailem nebo s digitální fotografií.

 Rehabilitační cvičení

Pondělí 17:30 – 19 h., úterý 18 – 19:30 h., Obecní dům, Ke Kinu 7, horní sál, poplatek 40 Kč/lekci. S sebou pohodlný oděv a boty na cvičení. Cvičíme v prostoru i na míčích, protahujeme a zpevňujeme tělo. Méně pohyblivé části těla šetrnými cviky uvolňujeme. Cvičení je uzpůsobené individuálním potřebám a možnostem každého člověka. Bližší informace na tel. č. 606 459 605.

 Kondiční cvičení jógy

Středa 16 - 17 h., Obecní dům, Ke Kinu 7, sál v 1. patře, poplatek 20 Kč/lekci. S sebou na cvičení stačí pohodlný oděv, ponožky, podložka a pití. Kdo má chuť a zájem přidat se ke kroužku cvičících babiček i prababiček, může tak učinit. Bližší informace na tel. č. 702 075 625.

 Cvičení (taoistického) tai-či

Středa 9:30-10:30 h., Obecní dům, Ke Kinu 7, dolní sál, poplatek 20 Kč/lekci. Cvičíme ve stoje plynulou sestavu pohybů, které jsou pomalé, protahovací a rotační. Cvičení uvolňuje celé tělo: páteř, klouby a všechny měkké tkáně. Soustředěná pozornost zlepšuje paměť a působí blahodárně na psychiku. S sebou: sportovní boty na přezutí a pohodlný oděv. Bližší informace na tel. č. 728 227 384.

 Plavání

Ďábličtí senioři mohou prostřednictvím sociální komise požádat o finanční příspěvek na permanentku na kondiční plavání v některém z okolních bazénů. Kontakt pro vaše dotazy: socialni.komise@dablice.cz, tel. 728 227 384.

 Klub šikovných rukou

Středa 14 – 16 h., Komunitní kavárna Vlna, Osinalická 26. Rukodělná dílna pro lidi každého věku. Přijďte si něco uplést, uháčkovat, upaličkovat, vyšít, ušít, vyrobit z korálků, papíru, vlny, keramiky, proutí, dřeva... Přijďte se něčemu naučit nebo naučte něco druhé. Přijďte a vyzkoušejte!

Venkovní senior fitness park
V areálu parku U Holců (ulice Osinalická, Ke Kinu, Kučerové) je instalován veřejně přístupný venkovní senior fitness park.

 Výlety seniorů
Na jaře a na podzim pořádáme sobotní celodenní výlety seniorů za krásami naší země.
Informace o konání výletů bývají zveřejněny v Ďáblickém zpravodaji.

 Posezení seniorů s hudbou
Na začátku adventu a na jaře zveme seniory na sousedské posezení v jídelně základní školy, které je spojené s hudebním programem, vystoupením dětía občerstvením. Pozvánky bývají zveřejněny v Ďáblickém zpravodaji.

Veškeré dotazy ke kurzům zodpovíme na tel. 728 227 384 nebo na adrese socialni.komise@dablice.cz

Sdílet