Prohlášení o přístupnosti

Prohlášení o přístupnosti: Tento web je vytvořen podle specifikace XHTML 1.0 Strict  

Tvůrce těchto stránek společnost Drualas.cz prohlašuje, že stránky byly vytvořeny podle dostupných metodik v souladu s vyhláškou č. 64/2008 Sb. o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (známá jako Pravidla přístupnosti) a metodického pokynu Ministerstva vnitra k této vyhlášce. 

Prezentační vrstva webu byla vytvořena podle specifikace W3C XHTML 1.1 a vizuálně naformátovaná pomocí kaskádových stylů - CSS 2.1. Při tvorbě prezentační vrstvy bylo dbáno na uvedenou metodiku, validitu stránek (kostra webu je validní podle W3C XHTML 1.1) a vzhled webu byl testován v běžně používaných prohlížečích.

Různé formáty souborů

Na stránkách se mohou objevit odkazy na dokumenty ke stažení, které jsou v jiné podobě než hypertextové. Odkazy na takové soubory jsou doplněny informací o jejich formátu a velikosti.

Obvyklé typy souborů ke stažení:

PDF - dokumenty v tiskové podobě, k prohlížení slouží program Adobe Reader
DOC, XLS, PPT - dokumenty produktů společnosti Microsoft, volně ke stažení jsou jejich prohlížeče Word Viewer (DOC), Excel Viewer (XLS), PowerPoint Viewer (PPT)
ZIP, RAR - komprimovaný archiv souborů, k jeho otevření slouží například program 7zip

Výjimky

Na těchto stránkách je také používanou technologii JavaScript. Není-li JavaScript dostupný, lze využít alternaci v podobě textové verze (vypnout grafiku) stránek.

Odkazy, vedoucí na stránky mimo tento web, mohou být otevírané do nového okna prohlížeče. Není-li toto ze strany uživatele podporováno, jsou otevřeny ve stejném okně.

Použití wysiwyg editoru pro autory obsahu jednotlivých stránek a článků může zapříčinit výskyt prvků v rozporu s uvedenou validitou. Struktura ani funkčnost není ovlivněna.

Kontakt na správce webu

Společnost: Drualas.cz
E-mail: info@drualas.cz
Web: Drualas.cz

Pomocí tohoto formuláře nám můžete zaslat zprávu.