Základní informace

Na samém severu Prahy se nachází městská část Ďáblice, která vyniká několika unikáty. Stojí zde například historicky první panelový dům postavený na území tehdejší ČSR (rok 1955), v Ďáblickém háji najdete vrch Ládví, který patří mezi nejvyšší místa Prahy (359 m. n. m.) a v centru Ďáblic můžete navštívit Battistovu cihelnu, která od roku 1898 vyráběla pálené cihly vynikající kvality.

Pro klidnou procházku můžeme doporučit rozsáhlý lesopark Ďáblický háj, který je vyhledávaným místem nejen pro hraní dětí a sport, ale také pro několik přírodních zajímavostí. Můžete zde potkat vzácné čolky nebo navštívit geologickou přírodní památku Ládví. V těsné blízkosti lesa se nachází vyhledávaná hvězdárna s dokonalým výhledem na daleké okolí. Dalším místem, které s oblibou navštěvují nejen turisté je Kaple Nejsvětější Trojice na kraji Ďáblic.

Na rozdíl od mnoha jiných pražských částí, které už pohltila rozšiřující se zástavba, si Ďáblice zachovávají svůj charakter. Spojují se v nich výhody města, jako je dobrá dostupnost, s výhodami menších obcí, mezi něž patří klid, dostatek prostoru, zeleně i dobré parkování.

V roce 2018 zde byla otevřena nová budova Obecního domu Ďáblice, kde se kromě moderní radnice, pošty a ordinací nalézá bezbariérový multifunkční sál, určený nejen k pořádání kulturních akcí pro občany, ale také firemních večírků, školení, konferencí či dalších společenských aktivit. V těsné blízkosti se nacházejí další, menší prostory ideální k pořádání komornějších akcí, např. schůzí, workshopů, seminářů, sportovních či výukových kurzů, a to v OD Ke Kinu či Komunitním centru Vlna.

V obci najdete také celou řadu dětských i sportovních hřišť, ale i restauračních zařízení.

Ďáblice sousedí s Březiněvsí, Třeboradicemi, Čakovicemi a Letňany. Žije zde 3081 obyvatel, převážně v rodinných domcích ze starší, ale i úplně nové výstavby devadesátých let 20. století.

V obci je zaveden plyn, kanalizace, veřejné osvětlení a další vymoženosti moderního životního stylu, je zde základní škola i mateřská škola, Diakonie CCP středisko křesťanské pomoci.

Ďáblice jsou dobře přístupné hromadnou městskou dopravou autobusy č.103, 348. 368 a 369 z Ládví a č. 202 ze strany Čakovic a Dolních Chaber. Autem se k nám dostanete sjezdem z teplické dálnice - ul. Cínovecká.

 

V rámci Participatního rozpočtu 2021 byla vytvořena přehledná mapa Ďáblic, kterou si můžete prohlédnout zde.