Senioři

Sociální komise MČ Praha - Ďáblice pořádá pro seniory tyto aktivity:

Počítačová gramotnost
Úterý 9 – 10:30 h. (začátečníci), 10:30 – 12 h. (pokročilí), Obecní knihovna, Osinalická 901/30. Přihlášení a veškeré informace na tel. čísle: 775 700 607 nebo e-mail: pckurzseniory@gmail.com.
Kurz má již svůj ustálený průběh, který je vhodný i pro úplné začátečníky. Nejdříve si řekneme, k jakému účelu budete počítač nejvíce používat a co již třeba zvládáte. Pak je možné přizpůsobit lekce přesně vašim potřebám, abyste mohli co nejlépe využít svých schopností při ovládáni PC či notebooku nejen pro chvíle pohody a zábavy, ale i pro vzdělávání nebo nákup. Čeká vás individuální přístup v přátelském prostředí a naučíte se pracovat s textem, internetem, e-mailem nebo s digitální fotografií.

Kondiční cvičení jógy
Středa 17 - 18 h., pátek 10 - 11 h. OD Ke Kinu, sál v 1. patře. S sebou na cvičení stačí pohodlný oděv, ponožky, podložka a pití. Kdo má chuť a zájem přidat se ke kroužku cvičících babiček i prababiček, může tak učinit. Bližší informace na tel. č. 702 075 625.

Cvičení (taoistického) tai-či
Středa 9:30-10:30 h., Obecní dům, Ke Kinu 7, dolní sál, poplatek 20 Kč/lekci. Cvičíme ve stoje plynulou sestavu pohybů, které jsou pomalé, protahovací a rotační. Cvičení uvolňuje celé tělo: páteř, klouby a všechny měkké tkáně. Soustředěná pozornost zlepšuje paměť a působí blahodárně na psychiku. S sebou: sportovní boty na přezutí a pohodlný oděv.

Plavání
Ďábličtí senioři mohou prostřednictvím sociální komise požádat o finanční příspěvek na permanentku na kondiční plavání v některém z okolních bazénů. Kontakt pro vaše dotazy: socialni.komise@dablice.cz, tel. 728 227 384.

Šikovné ruce
Středa 16 – 18 h., Komunitní kavárna Vlna, Osinalická 26. Rukodělná dílna pro lidi každého věku. Přijďte si něco uplést, uháčkovat, upaličkovat, vyšít, ušít, vyrobit z korálků, papíru, vlny, keramiky, proutí, dřeva... Přijďte se něčemu naučit nebo naučte něco druhé. Přijďte a vyzkoušejte!

Venkovní senior fitness park
V areálu parku U Holců (ulice Osinalická, Ke Kinu, Kučerové) je instalován veřejně přístupný venkovní senior fitness park.

Výlety seniorů
Na jaře a na podzim pořádáme sobotní celodenní výlety seniorů za krásami naší země.
Informace o konání výletů bývají zveřejněny v Ďáblickém zpravodaji.

Posezení seniorů s hudbou
Na začátku adventu a na jaře zveme seniory na sousedské posezení v jídelně základní školy, které je spojené s hudebním programem, vystoupením dětí a občerstvením. Pozvánky bývají zveřejněny v Ďáblickém zpravodaji.

Veškeré dotazy ke kurzům zodpovíme na adrese socialni.komise@dablice.cz

Další aktivity pro seniory pořádá Komunitní centrum Vlna Ďáblice. Více na: http://dablice.cz/grant/22251-komunitni-zivot-v-dablicich

Sdílet