Základní informace

Na samém severu Prahy se nachází městská část Ďáblice, která vyniká několika unikáty. Stojí zde například historicky první panelový dům postavený na území tehdejší ČSR (rok 1955), v Ďáblickém háji najdete vrch Ládví, který je nejvyšším místem Prahy (359 m. n. m.) a v centru Ďáblic můžete navštívit Battistovu cihelnu, která od roku 1989 vyráběla pálené cihly vynikající kvality.

Pro klidnou procházku můžeme doporučit rozsáhlý lesopark Ďáblický háj, který je vyhledávaným místem nejen pro hraní dětí a sport, ale také pro několik přírodních zajímavostí. Můžete zde potkat vzácné čolky nebo navštívit geologickou přírodní památku Ládví. V těsné blízkosti lesa se nachází vyhledávaná hvězdárna s dokonalým výhledem na daleké okolí. Dalším místem, které s oblibou navštěvují nejen turisté je Kaple Nejsvětější Trojice na kraji Ďáblic.

V současné době probíhá výstavba nového komunitního centra v samém středu obce, které je zajímavé svou netradiční architekturou. V obci najdete také celou řadu dětských i sportovních hřišť, ale i restauračních zařízení.

Ďáblice sousedí s Březiněvsí, Třeboradicemi, Čakovicemi a Letňany. Žije zde 3081 obyvatel, převážně v rodinných domcích ze starší, ale i úplně nové výstavby devadesátých let 20. století.

V obci je zaveden plyn, kanalizace, veřejné osvětlení a další vymoženosti moderního životního stylu, je zde základní ški mateřská škola, Diakonie CCP středisko křesťanské pomoci.

Ďáblice jsou dobře přístupné hromadnou městskou dopravou autobusy č.103 a č.345 a č. 368 z Ládví a č. 202 ze strany Čakovic a Dolních Chaber. Autem se k nám dostanete sjezdem z teplické dálnice - ul. Cínovecká.