Záměry třetích stran aktuální

Vertical Tabs

ĎÁBLICE development

Jedná se o projekt investora GARTAL MIKORA Ďáblická louka, s. r. o., v jihovýchodní části Ďáblic. Navrhované řešení je formou 4 bytových domů a 12 viladomů a celkovou předpokládanou hrubou podlažní plochou investičního záměru 9.925 m2.

Celkem se jedná o 134 bytů a 2 obchodní jednotky. Dvě podzemní parkoviště s kapacitou 102 míst a dalších 65 míst na povrchu. Dále projekt obsahuje veřejně prostupný prostor zahrnující lokality setkávání občanů – dětské hřiště, sportovní hřiště a společenský altán.

Projekt byl veřejně prezentován na jednání zastupitelstva MČ. Zastupitelstvo pověřilo vedení MČ, aby v dalších jednáních postupovalo dle doporučení Komise pro výstavbu a dopravu. Ta doporučuje požadovat, aby nebyl překročen nejvyšší přípustný koeficient podlažních ploch 0.5 daný regulativy územního plánu. Komise dále doporučuje požadovat, aby byl respektován stávající charakter zástavby rodinnými domy, a aby byla respektována stávající a v projednávaném metropolitním plánu předpokládaná výše dvou nadzemních podlaží.

 

X-Park Ďáblice

Obchodní centrum by se mělo skládat z halového objektu prodejny potravin, nábytku a domácích potřeb, dále z objektu rychlého občerstvení. Parkoviště s kapacitou 93 parkovacích míst. Předpokládaný termín zahájení stavby po získání příslušných povolení 2024. Předpokládaný termín ukončení stavby cca 12 měsíců od zahájení výstavby (předpoklad 2025). Předpokládá se, že nový záměr bude generovat 689 osobních vozidel za den a 10 lehkých nákladních vozidel za den v každém směru.

Křižovnické sady

Jedná se rozvojové plochy mezi ulicí Chřibská a Cínovecká, severně od Kostelecké ulice s podmínečně přípustným využitím až do výše 7155 m2 HPP. Dle smlouvy o vzájemné spolupráci mají na místě vzniknout kromě bytových domů i prvky modrozelené infrastruktury, tj. neurbanizovaný biokoridor. Jeho součástí by měla být vodní nádrž s retenční funkcí; parkový pás s pobytovou loukou, alejí, hřištěm a kaplí; polní cesta s možným využitím k rekreační prostupnosti územím, především pro pěší a cyklisty; protihlukové valy podél Cínovecké ulice.

Hala Akros

Projekt na novou halu firmy Akros naproti obchodnímu centru Billa u Březiněvsi. MČ s firmou Akros uzavřela smlouvu o spolupráci včetně finanční kompenzace. Vzhledem k plánovaným stavbám okruhu kolem Prahy včetně mimoúrovňové křižovatky je aktuálně v místě stavební uzávěra.

Přílohy:
Rozvojové území severozápad (RŘK)

Jedná se o plochy na pozemcích Rytířského řádu Křižovníků s červenou hvězdou západně od Ďáblické ulice, severně od statku včetně jeho samotného a podél Mratínského potoka skoro až ke Statkové ulici. Na pozemky jsou mezi MČ a RŘK uzavřeny plánovací smlouvy o vzájemné spolupráci a investiční činnosti. V oblasti probíhá změna územního plánu na reorganizaci rozložení ploch, jejímž cílem je zastavitelné plochy vzdálit od údolnice Mratínského potoka.

Samotná výstavba má mít více etap, z níž první se plánuje od Ďáblické ulice. Zástavbu mají tvořit 4 bytové a 1 řadový dům. Celková kapacita hrubých podlažních ploch bude přibližně 6 300 m2. Součástí stavby je odvodňovací koridor, který by měl odvést srážky z propojení dešťové kanalizace z ulice U Parkánu, ze statku, z Ďáblické ulice a z nových ploch do připravované retenční nádrže u Ďáblické ulice.

Od Ďáblické ulice by měla být taktéž budována severozápadní páteřní komunikace, která by ji v budoucnu měla propojit se Statkovou ulicí.

V údolnici Mratínského potoka by měly vzniknout prvky modrozelené infrastruktury – parkový pás s pobytovou loukou a lesíkem, revitalizovaný rybníček Ohrada i nová retenční nádrž mezi Ohradou a Ďáblickou ulicí.

RŘK plánuje statek více začlenit do území obce a obnovit jej jako historické centrum obce. Zpřístupnit dvůr statku pro veřejnost a vytvořit v něm podmínky pro vznik vybavenosti a služeb.

Rozvojové území východ (RŘK)

Jedná se o plochy na pozemcích Rytířského řádu Křižovníků s červenou hvězdou jižně od Kostelecké ulice, mezi Cínoveckou ulicí, zástavbou v ulici Chřibská až k úrovni fotbalového hřiště. Na pozemky je mezi MČ a RŘK uzavřena smlouva o vzájemné spolupráci. V oblasti probíhá změna územního plánu na reorganizaci rozložení ploch.

Cílem je budoucí vznik protihlukových opatření při ulici Cínovecká a vymezení pásu veřejné zeleně, a to mezi nerušící výrobou a plochou určenou k bydlení, s využitím této zeleně k rekreační prostupnosti územím, především pro pěší a cyklisty.

Bytový dům Ďáblická_Hořínecká

Stavba je určena pro bydlení: 
Počet bytů 12 
Počet nebytových jednotek 1 
Počet nadzemních podlaží: 4 + 1 (podkroví) 
Počet podzemních podlaží: 1 

Budova je navržena v zastavěném území na pozemcích stávajícího rodinného domu a zahrady.  

Chřibské domy
Přílohy:
Bydlení Ďáblice – Statková

Projekt řadových domů v oblasti Šenovská - Statková.

Stáhnout prezentaci:
webová verze (.pdf 32 mb) / plná verze (.pdf 927 mb)

Vysokorychlostní trať Praha–Drážďany

Více informací o tomto záměru naleznete v Diskutovaných tématech.

Silniční okruh kolem Prahy

Více informací o tomto záměru naleznete v Diskutovaných tématech.

Bydlení Ďáblická 32
Bytový dům U Prefy 28
Obytný soubor Pod Hvězdárnou

Přípravná studie pro obytný soubor mezi ulicemi Hřenská, Květnová, K Náměstí a Kučerové.

OBYTNÝ SOUBOR AREÁL ĎÁBLICE (bývalý Vegacom)

Výstavba v areálu bývalého Vegakomu – často kladené otázky

Vzhledem k množícím se dotazům během zahájení demoličních prací v areálu „Spojů“, které se týkaly zejména aktuálního průběhu prací a zahájení prodeje domků a bytů, jsme požádali společnost Doma je doma s.r.o. o odpovědi na několik aktuálních otázek.

V létě 2018 proběhla na veřejném zasedání zastupitelstva prezentace záměru revitalizace bývalého průmyslového areálu Vegakomu na obytnou čtvrť s charakterem zahradního města. Od té doby se nic neděje. Jaký je současný stav a kdy se začne stavět?
V průběhu roku 2019 se zpracovávaly projektové dokumentace a probíhalo územní řízení. Na výstavbu nového obytného souboru Areál Ďáblice v místě již dosluhujícího výrobního areálu bývalého Vegakomu bylo v listopadu 2019 vydáno územní rozhodnutí, které je již pravomocné. Zahájení výstavby očekáváme v průběhu letošního roku, konktrétněji v průběhu léta by měla být zahájena stavba inženýrských sítí, na podzim 2020 bude zahájena stavba domů.

V areálu bývalého Vegakomu se objevila stavební technika. Znamená to, že už byla zahájena stavba?
Stavba ještě zahájena nebyla. Nyní probíhají demolice části bývalých výrobních a administrativních budov. Tyto demolice byly samostatně povoleny souhlasem s odstraněním stavby již v prosinci 2018.

Jaký bude očekávaný průběh demoličních prací?
Demoliční práce provádí specializovaná renomovaná firma Pavel Švestka s.r.o. Demolice probíhají postupně, jednotlivé části jsou oplocovány a označovány dle postupu prací. V souvislosti s probíhajícími demolicemi stávajících dosloužilých budov bude probíhat jejich postupné odpojování od inženýrských sítí. Zejména se toto týká již bývalé budovy v jihovýchodním cípu areálu, ke kterému byly přistaveny rozvaděče, které mimo jiné slouží pro veřejné osvětlení mezi sousedními bytovými domy. Přeložky těchto rozvaděčů proběhnou postupně tak, aby byly co možná minimalizovány dopady na dobu omezené funkčnosti. Demolice bývalých vnitroareálových komunikací na pozemcích ve vlastnictví společnosti Areál Ďáblice mezi Šenovskou a areálem, které obyvatelé bytových domů nyní využívají k parkování, budou po zvážení okolností demolovány ve speciálním režimu. Nejprve (únor 2020) proběhne odfrézování asfaltového krytu vozovky (cca 2 dny), ale zůstanou zachovány podkladové konstrukční vrstvy, tj. bude plochu možné nadále používat k přístupu a manipulaci. K delšímu uzavření této plochy dojde pravděpodobně až během léta 2020, a to pouze na nezbytně nutnou dobu pro výstavbu kanalizace a retenční nádrže.

Kdy budou dokončeny úpravy v bezprostředním okolí tří bytových domů u Šenovské ulice?
Pokud vše půjde hladce, mělo by finální dokončení povrchů proběhnout v létě 2021. Okolí stávajících bytových domů bude mít poté již konečnou úpravu. Mimo jiné budou v souladu s plánovací smlouvou do vlastnictví městské části převedeny i přístupové komunikace (bývalé vnitroareálové zpevněné cesty) a další plochy kolem bytových domů, které jsou nyní v soukromém vlastnictví společnosti Areál Ďáblice. Tím by se měl již natrvalo narovnat současný stav, kdy obyvatelé těchto bytových domů pro parkování využívají pozemky ve vlastnictví soukromé firmy.

Jaké reálné dopady bude mít realizace výstavby v areálu „Spojů“?
Již současně se zahájením výstavby v areálu by mělo postupně začít probíhat ukončování nájemních smluv se zbývajícími nájemci areálu. Další zmenšení provozu původního výrobního areálu bude tedy částečně kompenzovat dočasně zvýšenou zátěž vlivem stavební činnosti. Postupně by měla být již definitivně ukončena činnost původních nájemců výrobního areálu včetně provozu popelářů. Rovněž bude zprovozněna retenční nádrž, která by měla začít mít pozitivní vliv na odtok dešťových vod z celé této lokality a následné problémy v níže položených částech Ďáblic.
Chápeme, že stavební činnost znamená vždy určitou dočasnou zátěž pro své okolí a obyvatele sousedních domů. Věříme ovšem, že realizace obytného souboru Areál Ďáblice ve svém důsledku bude pro bezprostřední sousedy, ale zejména pro Ďáblice jako celek, velkým dlouhodobým přínosem.

Ze strany obyvatel Ďáblic i z telefonických dotazů jsme již nyní zaznamenali zájem o koupi domů nebo bytů v této lokalitě. Kdy předpokládáte zahájení prodeje?
Oficiálně zatím předprodej spuštěn nebyl, ale pokud má někdo vážný zájem, je možné na webových stránkách doma-je-doma.cz vyplnit a odeslat kontaktní formulář. O zahájení prodeje budeme tyto zájemce informovat jako první a budou tak moci využít startovacích cen a nejširšího výběru domů a bytů.