Beseda o okruhu

5.6.2019 18:00
Srdečně vás zveme na besedu „Pražský okruh v kontextu 21. století“, která se koná 5. června od 18 hodin v Praze – Ďáblicích.

Bližší informace naleznete v přiložené pozvánce a také na Facebooku

Ve čtvrtek 23.5. se konalo zasedání zastupitelstva hl.m. Prahy. V rámci interpelací vystoupili občané s transparenty k Pražskému okruhu a MUDr. Táňa Bretyšová přednesla skvělý projev na téma "Vliv automobilové dopravy na lidské zdraví". Citujeme:
"Vážení, jste radní hl. m. Prahy, máte ji chránit, máte za ni bojovat, ne skládat ruce do klína s výmluvou: „To my ne, to Ministerstvo dopravy a další instituce. My máme omezenou pravomoc a kompetence.“ Byli jste námi zvoleni proto, abyste za nás jednali a jednali v náš prospěch. Ne jen sdělit, že se nedá nic dělat, že je pořád lepší „blbá varianta“ než žádná, resp. než projednávat pro Prahu variantu šetrnější, raději to nechat běžet tak, jak to je nastaveno z dob minulého století...Co Vám brání v posouzení variant řešení Pražského okruhu, kde by jedním z hlavních kritérií byly dopady na životní prostředí a zdraví obyvatel? Lidské zdraví je přece mnohem důležitější než zastaralé územní plány a zábor zemědělské půdy."

Více informací a fotky naleznete na Facebooku.

Sdílet